1. Різні випадки використання генератора

2. Необхідний розрахунок потужності побутових приладів

3. Скільки в генератора повинно бути фаз?

4. Дизельний чи бензиновий?

5. Типи запуску генератора


Генератори – це зручні у користуванні прилади, які являються провідниками електричного струму за умов від'єднання від електромережі. В умовах неякісного постачання електроенергії та її частих відключень генератори — необхідність для кожного.

Різні випадки використання генератора

Давайте визначимо специфічні моменти та випадки за яких ви можете використовувати генератор.

Генератор для дому

Для звичайної побутової техніки може вистачити 3 кВт. Ви зможете користуватися освітленням, приладами першої необхідності (наприклад, холодильником), заряджати гаджети. Однак від одночасного ввімкнення фена, праски або пральної машини доведеться відмовитися. Такий електрогенератор краще за все підходить в якості допоміжного джерела електропостачання.

Електричні станції для дачі

Для дачі варто вибрати генератор потужністю 5 кВт. Скоріш за все, на дачі встановлена скважина або колодязь, в якому працює насос, що забирає частину енергії. Ви також зможете користуватися комп’ютером або телевізором, не турбуючись про роботу інших приладів. Якщо на дачі відсутнє стаціонарне електропостачання, без генератора з хорошим запасом не обійтися.

Для відпочинку на природі

Для виїзду з сім'єю тепер не доведеться відмовлятися від звичних комфортних умов, навіть якщо виїхали далеко від цивілізації. Підбирайте невеликий і легкий генератор, який не займе багато місця в багажнику автомобіля.

Для підключення електронних приладів підійде побутовий, така модель виробляє постійний струм 12В хорошої якості і можливість підключення приладів безпосередньо, без стабілізатора, наприклад: акумуляторні батареї, портативні радіостанції, гаджети.

Необхідний розрахунок потужності побутових приладів

ДО кожного приладу в тех. супроводі вказується споживана пускова потужність. Так, для побутових приладів, градація становить від 450 до 3000 Вт (фен, пральна машина), для електроінструментів від 400 до 2200 Вт (дриль, шлифмашина), електроприладів 750-29000 Вт (компресор, насос високого тиску).

Підрахувавши всі, що може бути підключено, складіть потужність. Не забувайте правильно класифікувати прилад.

Види генераторів:

  • до 3 Кв – побутові. Хороший вибір генератора для квартири, а також для невеликої дачі. Вистачить і на роботу холодильника, і на насос для води;
  • до 5 Кв – така потужність генератора потрібна для приватного будинку, будівництва, торговельних точок. Забезпечує електроенергією електроінструменти, зварювальний інвертор;
  • до 10 Кв – можливе підключення декількох споживачів одночасно або одного з великим пусковим струмом: офіси, середніх розмірів магазин;
  • від 19 Кв і вище – професійний клас. Набувають для підприємств, великих цехів, постачанням електрикою відразу декількох дач.

Скільки в генератора повинно бути фаз?

Існують одно-, трифазні прилади та комбіновані генератори. Вибір повинен залежати від того, від якої мережі працює обладнання. Трифазний споживач зможе працювати тільки від відповідної станції. А от однофазні споживачі можна буде підключити до однієї фази 3-фазного генератора. При цьому важливо уникати перекосу — різниця в споживаній потужності між кожною з фаз не має перевищувати 25%.

Частіше за все в приватних будинках працює однофазна мережа, тому й генератор знадобиться такий самий. Щоб не помилитися, заздалегідь дізнайтеся про цей момент — це допоможе вам вибрати правильний прилад.

Дизельний чи бензиновий?

Моделі на дизелі прийнято використовувати як постійне джерело живлення. Вони можуть працювати довго без пауз, демонструючи відмінну продуктивність. Бензинові агрегати найкраще експлуатувати як аварійне джерело енергії. Дизельне обладнання коштує дорожче, але паливо, на якому воно працює відчутно дешевшим за бензин. Крім того, наприклад, дизельні генератори 5 кВт демонструють більшу продуктивність, ніж бензинові пристрої тієї ж потужності.

Типи запуску генератора

При виборі генератора для дачі або будинку, необхідно враховувати тип запуску.

  1. Ручний – найпоширеніший в генераторах з потужністю до 4 кВт. Такий генератор краще купити для дачі, для короткочасного перебування. Щоб запустити, необхідно смикнути шнур.
  2. Електричний стартер – для заміського будинку, моделі від 5 кВт. Наявність системи автономного введення резерву (АВР), яка виводить інформацію про те, на який період вистачить роботи електростанції, є плюсом. Включення відбувається ключем запалювання, який розташований на панелі керування.
  3. Дистанційний запуск – пульт додається до електростартера. Невеликого розміру, схожий на брелок від сигналізації. Дві функції – запустити/зупинити.
  4. Автоматичний запуск (ATS) – в лічені секунди підключає станцію у разі зникнення електрозабезпечення в будівлі.